Zdrowe i piękne włosy
Porady ekspertów

Wypadanie włosów oczami fryzjera

Wypadanie włosów oczami fryzjera Wypadanie włosów oczami fryzjera Wypadanie włosów oczami fryzjera Porady ekspertów

Wiemy, że problem z wypadaniem włosów może mieć różne podłoże. Często zwracamy się więc z pytaniami do dietetyka, endokrynologa czy ginekologa. Źródłem cennych informacji jest dla nas również fryzjer, który jak nikt inny zna się na włosach. Postanowiliśmy odbyć więc rozmowę z wrocławskim fryzjerem, Krystianem Stępniem, i dowiedzieć się więcej o wypadaniu włosów.

Jak często przychodzą do Pana osoby z problemem wypadających włosów?
Coraz częściej odwiedzają mnie osoby z tym problemem. Spowodowane jest to obecnym rytmem życia. Zła dieta, stres i przemęczenie przyczyniają się do coraz częstszego występowania przypadków wypadających włosów w nadmiernej ilości.

Czy ta tendencja się nasila?
Tendencja ta nasila się z roku na rok, zwłaszcza u mężczyzn, którzy zwracają się do nas z prośbą o pomoc i wskazówki, jak mogą zapobiegać wypadaniu włosów.

Czy osoba cierpiąca z powodu wypadania włosów może poddawać się wszystkim zabiegom mającym wzmocnić włosy w domu, czy powinna jednak chodzić do fryzjera? Co fryzjerzy mogą jej zaoferować?
Jest część zabiegów, które można wykonać w salonie fryzjerskim, takie jak np. dermabrazja skóry głowy, czyli delikatne złuszczenie zbyt zrogowaciałego naskórka. Po zabiegu można kontynuować kurację samemu, w domu, przy użyciu odpowiednich kosmetyków poleconych przez fryzjera.

Jakie kosmetyki powinno się stosować, kiedy ma się problem z wypadaniem włosów?
Właściwe będą produkty stymulujące porost włosów i hamujące ich nadmierne wypadanie. Produkty wysokiej jakości dostaniemy w aptekach i u profesjonalnych fryzjerów.

Czy poleca Pan swoim Klientom, uskarżającym się na wypadanie włosów, inne sposoby radzenia sobie z tym problemem niż tylko kosmetyki?
Oczywiście – w części przypadków główną przyczyną wypadania włosów jest zła dieta, którą należy zmienić. Stosowanie kosmetyków nie zaszkodzi - wręcz przeciwnie, natomiast obowiązkiem jest wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych, które można wspomóc zażywaniem suplementów, uzupełniających niedobory witamin i minerałów w diecie.

Jak Pan myśli, jaki czynnik ma najbardziej negatywny wpływ na zdrowie włosów i może doprowadzić do ich wypadania?
Przede wszystkim - zbyt częste i zbyt silne zabiegi chemiczne, np. rozjaśnianie czy dekoloryzacja, a także doczepianie sztucznych włosów, zwiększających wagę naturalnych i doprowadzających do ich wypadania wskutek zbyt dużego ciężaru.

Czy powinno się stosować takie kosmetyki, jakich używają fryzjerzy, czy można używać zwykłych, kupionych w drogerii?
Kosmetyki renomowanych firm, dostępne w dobrych salonach fryzjerskich, nie posiadają w swoim składzie drażniących i wysuszających składników. Produkty dostępne w drogeriach mogą posiadać w swoim składzie wiele konserwantów, parabenów ,soli i sylikonów, które negatywnie wpływają na jakość naszych włosów.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

powrót