Zdrowe i piękne włosy
Pielęgnacja włosów

Jaki wpływ na kondycję włosów ma ich podcinanie

Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów

Jaki wpływ na kondycję włosów ma ich podcinanie?

Wiele kobiet za wszelką cenę pragnie mieć długie włosy. Z tego powodu przestają je w ogóle podcinać, a w rezultacie włosy stają się zniszczone i wcale nie przypominają fryzury marzeń. Dowiedz się, dlaczego regularne podcinanie włosów jest taki istotne dla ich kondycji.

Co ile należy podcinać włosy?

Włosy należy podcinać regularnie, przynajmniej raz na cztery tygodnie. To właśnie po upływie tego czasu końcówki włosów zaczynają się delikatnie rozdwajać oraz łamać. Należy jednak wziąć pod uwagę, że częstotliwość podcinania włosów powinna być uzależniona od ich rodzaju. Posiadaczki suchych i kręconych włosów muszą znacznie większą uwagę poświęcać podcinaniu końcówek, ponieważ rozdwajają się one i kruszą znacznie szybciej niż u kobiet z pozostałymi typami włosów. Trzeba też pamiętać, żeby włosy podcinać częściej w sezonach, w którym mogą być szczególnie narażone na zniszczenie – np. podczas mroźnej zimy czy po urlopie w ciepłym kraju.

O ile centymetrów należy regularnie skracać włosy?

W ciągu miesiąca włosy rosną około 1 cm, dlatego właśnie mniej więcej o taką długość należy je skracać. Nie oznacza to jednak, że wskutek regularnego podcinania włosów nigdy ich nie zapuścisz. Podcinanie w żaden sposób nie spowalnia rośnięcia włosów, wręcz przeciwnie – stają się one bardziej zadbane i zdrowsze, więc sprawiają o wiele lepsze wizualne wrażenie.

Czy włosy trzeba podcinać u fryzjera?

Choć podcinanie końcówek włosów może się wydawać zabiegiem bardzo drobnym i prostym do wykonania w domu, to jednak najlepiej wykonywać je u fryzjera. Jest to tak istotne, ponieważ każde podcięcie włosów, nawet to najdrobniejsze, powinno odbywać się przy użyciu profesjonalnych nożyczek. Nożyczki wysokiej jakości obetną włosy w taki sposób, że te nie zaczną się szybko kruszyć i rozdwajać. Zwykłe stalowe nożyczki nie są dostosowane do podcinania końcówek i podcięcie włosów nimi może poskutkować rozdwojeniem kosmyków. Fryzjer dodatkowo udzieli Ci też wielu profesjonalnych porad i będzie w stanie oszacować długość, do jakiej powinny zostać skrócone włosy – na podstawie stopnia ich zniszczenia i naturalnych właściwości (np. objętości).

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

powrót