Zdrowe i piękne włosy

Jak zregenerować włosy po lecie?

Jak zregenerować włosy po lecie Jak zregenerować włosy po lecie Jak zregenerować włosy po lecie Porady ekspertów

Lato to trudny okres dla włosów. Mocne słońce, wysokie temperatury czy kąpiele w chlorowanej lub słonej wodzie – wszystko to przyczynia się do pogorszenia się ich kondycji. Dowiedz się, jak zregenerować je po lecie i przywrócić im piękny wygląd. Włosy rozjaśniane i delikatne Musisz wiedzieć, że szczególnie powinnaś przejąć się pielęgnacją i zregenerowaniem włosów po lecie, jeśli Twoje kosmyki są rozjaśniane. Dzieje się tak, ponieważ ich struktura jest bardziej delikatna, co spowodowane jest użyciem dekoloryzujących środków chemicznych. Podobnie rzecz ma się w przypadku włosów delikatnych, które łatwo ulegają uszkodzeniom.

Regeneracja włosów u fryzjera

Powrót do kondycji włosów sprzed urlopu powinnaś rozpocząć od wizyty w salonie fryzjerskim. Specjalista najlepiej oceni, jaki jest stan zniszczenia Twoich włosów i jak duży wysiłek jest potrzebny, aby powróciły one do dawnej świetności. Może zaproponować podcięcie końcówek oraz doradzić kurację dla włosów odwodnionych. Ostatnio dużą popularnością cieszy się także zabieg keratynowego wygładzania włosów. Polega on na uzupełnieniu keratyną uszkodzonych części włosa, co doprowadza do nabrania przez nie ładnego wyglądu. Co ciekawe, na włosy zniszczone po lecie może mieć dobry wpływ ich farbowanie – aczkolwiek farbami dostępnymi w profesjonalnych salonach fryzjerskich, które zawierają mnóstwo składników pielęgnacyjnych i poprawiają wygląd włosów.

Pielęgnacja włosów suchych i odwodnionych

Aby zregenerować włosy, musisz pamiętać o ich codziennej pielęgnacji. Po każdym umyciu odpowiednio dobranym szamponem użyj odżywki do włosów, która wygładzi je i nawilży. Dobrym pomysłem jest również nałożenie raz w tygodniu maski na włosy. Możesz do tego celu wykorzystać kosmetyki naturalne - maseczki zrobione na bazie oliwy z oliwek, oleju kokosowego, żółtek jaj lub aloesu. Więcej o naturalnych maseczkach możesz przeczytać w innym naszym artykule.

W przyszłym roku…

Regeneracja włosów po lecie to jednak nie wszystko. Powinnaś pamiętać, żeby już przed wyjazdem na urlop pomyśleć o zadbaniu o nie i przez całe lato chronić je przed słońcem.

  • Noś nakrycie głowy. Promienie UV niszczą Twoje włosy, dlatego staraj się mieć zawsze na głowie kapelusz lub chustkę, wykonaną z przewiewnego materiału.
  • Stosuj kosmetyki ochronne. Tak jak podczas letnich miesięcy dbasz o skórę, powinnaś dbać o włosy. Na rynku jest obecnie coraz więcej kosmetyków do włosów, które zawierając filtr chronią przed słońcem.
  • Nie przebywaj z mokrymi włosami w pełnym słońcu. Są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia, także te, których mogą dokonać promienie słońca.
  • Zawsze po wyjściu ze słonej wody opłukuj włosy pod prysznicem. Sól pozostała na włosach może bardzo źle wpłynąć na ich kondycję.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

powrót