Zdrowe i piękne włosy
Porady ekspertów

Jak układać włosy, żeby ich nie zniszczyć?

Jak układać włosy, aby ich nie zniszczyć Jak układać włosy, aby ich nie zniszczyć Jak układać włosy, aby ich nie zniszczyć Porady ekspertów

Codziennie rano układając włosy, chcesz, żeby wyglądały pięknie i zdrowo. Jednak podczas tych zabiegów często zupełnie nieświadomie sprawiasz, że w przyszłości mogą stać się przesuszone, osłabione i zniszczone. Problem dotyczy zwłaszcza kobiet z rzadkimi i cienkimi włosami, które poprzez liczne zabiegi pragną dodać fryzurze objętości. Bez względu na to, jaki typ włosów posiadasz, powinnaś zastosować się do kilku zasad, które pomogą Ci zachować włosy w dobrej kondycji.

Zachowaj umiar

Najważniejsze, żebyś we wszystkim, co robisz, zachowała umiar. Zarówno jeśli chodzi o urządzenia stylizacyjne, takie jak lokówka i prostownica, jak i chemiczne środki do utrwalania fryzury, np. pianki, spreje. Szczególną uwagę na układanie włosów muszą zwrócić także panie, które mają długie kosmyki. Zbyt mocne wiązanie ich czy upinanie metalowymi spinkami ma negatywny wpływ na ich stan.
Wiele kobiet nie wyobraża sobie rezygnacji z kosmetyków utrwalających. Warto jednak wiedzieć, że większość z nich zawiera w składzie alkohol, który przyczynia się do przesuszania i niszczenia włosów. Jeśli posiadasz trudno układającą się grzywkę i koniecznie musisz używać kosmetyków do utrwalania, wypróbuj te naturalne. Bez względu na to, jakie środki do modelowania stosujesz, pamiętaj, aby dokładnie usunąć ich resztki z włosów. Przed umyciem rozczesz kosmyki, następnie dokładnie umyj szamponem, a na koniec nałóż odżywkę.

Lista fryzur zakazanych

Fryzur, jakie możesz nosić, jest wiele. Niestety, kilka z nich w sposób szczególny może zaszkodzić Twoim włosom. Koniecznie wystrzegaj się:

  • wysokiego upinania ciasno spiętego koka lub kucyka,
  • tapirowania włosów,
  • kręcenia włosów na wałki,
  • cienkich afrykańskich warkoczyków,
  • dredów,
  • noszenia zbyt długich włosów.
Te fryzury, choć efektowne, mogą przyczynić się do wypadania włosów. Wybierz więc fryzurę, która nie będzie obciążać ich obciążać. Najlepiej byłoby, gdybyś nosiła rozpuszczone włosy. Czasami jest to niemożliwe, dlatego staraj się, aby akcesoria, które wybierasz, nie posiadały niepotrzebnych plastikowych czy metalowych elementów oraz nie trzymały włosów zbyt mocno. Rozpuszczaj włosy do snu i nie upinaj ich, kiedy są mokre.

Często wprowadzaj zmiany

Musisz też pamiętać, aby nie czesać się zawsze w ten sam sposób i to nie z powodu monotonii, ale dlatego, że włosy dosyć szybko przyzwyczajają się do stylizowanej fryzury i mogą „zapamiętać” kierunek, w jaki je układasz. Na początku wydaje się to wygodne, ale kiedy zmienisz fryzurę, „przekonanie” kosmyków, że powinny układać się inaczej, może okazać się prawdziwym koszmarem.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

www.krystianstepien.pl

powrót