Zdrowe i piękne włosy
Porady ekspertów

Jak przygotować włosy do lata?

Jak przygotować włosy do lata Jak przygotować włosy do lata Jak przygotować włosy do lata Porady ekspertów

Wielkimi krokami zbliża się lato, a razem z nim coraz wyższe temperatury. Na pewno wiesz, jak ważna jest wówczas szczególna pielęgnacja skóry, Wiele kobiet zapomina jednak , że promienie UV oraz ciepło mają też negatywny wpływ na włosy.

Nawilżaj

Słońce wysusza Twoje włosy tak samo jak skórę. Jeśli więc stosujesz balsamy i kremy nawilżające całe ciało, to dlaczego miałabyś pominąć włosy? Żeby odpowiednio nawilżyć włosy i nie doprowadzić do ich wysuszenia, po każdym myciu używaj odżywki, a kilka razy w tygodniu stosuj maseczkę. Pamiętaj też, że jeśli planujesz wycieczkę do ciepłych krajów, powinnaś zacząć nawilżać włosy przed wyjazdem, żeby dobrze przygotować je do cieplejszego klimatu.

Chroń

Coraz więcej firm zaczyna produkować kosmetyki, które zawierają filtr UV i chronią włosy przed słońcem Zaopatrz się więc w któryś z nich przed latem, żebyś nie musiała martwić się o stan kosmyków po urlopie. Wśród preparatów ochronnych możesz znaleźć zarówno odżywki, które nakłada się po umyciu włosów, jak i spraye, które, podobnie jak kremy do ciała, stosuje się tuż przed wyjściem na słońce. Ważne, abyś zasłaniała włosy przed promieniami słonecznymi, - nie przebywała długo na słońcu oraz nosiła nakrycie głowy. Pamiętaj, że powinno być ono wykonane z lekkiego materiału, który przepuszcza powietrze. Świetnie sprawdzą się słomkowe kapelusze!

Nie przemęczaj

Wyjeżdżając na urlop, z pewnością chcesz, aby Twoje włosy wyglądały zjawiskowo. Nie poddawaj ich jednak zbyt wielu zabiegom. Przede wszystkim zapomnij o mocnym rozjaśnianiu włosów, ponieważ może ono doprowadzić do ich zniszczenia i wysuszenia. Skutkiem będą elektryzujące i łamiące się kosmyki. Ogranicz również używanie lakierów oraz pianek modelujących.

Jeśli będziesz stosować się do tych kilku zasad, Twoje włosy po lecie nie będą przesuszone ani zniszczone i jedyne, co będzie Ci przypominać o urlopie, to piękna opalenizna i wspaniałe zdjęcia.

Eksperci współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

www.krystianstepien.pl

powrót