Zdrowe i piękne włosy
Porady ekspertów

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Jak prawidłowo suszyć włosy Jak prawidłowo suszyć włosy Jak prawidłowo suszyć włosy Porady ekspertów

Bardzo istotny w pielęgnacji włosów jest sposób ich mycia. Jednak czy wiesz, że równie ważne jest odpowiednie ich suszenie i że może mieć to wpływ na zdrowie włosów oraz wygląd? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo wysuszyć włosy i czego koniecznie powinno się unikać.

Prawidłowy sposób suszenia włosów

Przed każdym suszeniem nałóż na włosy odpowiedni preparat termoochronny dostosowany do struktury Twoich włosów. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich lub rzadkich włosów i zależy Ci na objętości Twojej fryzury, susz włosy trzymając głowę w dół. Z kolei suszenie włosów od góry (zgodnie z kierunkiem ich wzrostu) sprawi, że będą gładkie. Musisz jednak uważać, aby podczas suszenia nie uszkodzić mechanicznie włosów za pomocą szczotki. Powinnaś delikatnie przeczesywać włosy i nie dopuścić do sytuacji, kiedy szczotka się w nie wplącze.

Jaką suszarkę wybrać?

Na rynku jest wiele suszarek, które mają sprawić, że suszenie włosów będzie czynnością jak najmniej uszkadzającą kosmyki, a przy tym będą one pięknie rozczesane i odpowiednio ułożone. Powinnaś więc przed zakupem nowej suszarki przejrzeć dokładnie ofertę wszystkich firm i wybrać taki produkt, który będzie odpowiedni dla Twoich włosów. Szczególną uwagę zwróć na moc nawiewu w suszarce – skraca on czas suszenia i tym samym zmniejsza ryzyko przesuszenia kosmyków. Bez względu jednak na to jaką suszarkę wybierzesz, pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w odpowiedni środek ochronny do włosów. Dokładnie zapoznaj się z ulotką do niego umieszczoną, ponieważ większość z tych kosmetyków uaktywnia swoje składniki pielęgnujące dopiero podczas wysokiej temperatury.

Czego unikać?

Musisz pamiętać, że mokre włosy są o wiele delikatniejsze niż włosy suche, dlatego każda czynność mocniej na nie oddziałuje i łatwiej je wtedy uszkodzić oraz osłabić, doprowadzając tym samym nawet do ich wypadania. Czego więc powinnaś unikać?

  • Wiązania włosów w turban.
  • Chodzenia spać z mokrą głową.
  • Suszenia włosów na słońcu.
  • Rozczesywania mocno splątanych, mokrych włosów.
  • Szarpania włosów ręcznikiem podczas wycierania. Powinnaś odsączać wodę, nie zaś wyżymać ją z włosów lub pocierać je ręcznikiem we wszystkie strony.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

powrót