Zdrowe i piękne włosy
Problemy z włosami

Jak monitorować efekty kuracji przeciwko wypadaniu włosów?

Jak monitorować efekty kuracji przeciwko wypadaniu włosów Jak monitorować efekty kuracji przeciwko wypadaniu włosów Jak monitorować efekty kuracji przeciwko wypadaniu włosów Problemy z włosami

Podobnie jak z procesem chudnięcia, tak przy każdej kuracji, również pielęgnacyjnej, chcielibyśmy widzieć zadowalające nas efekty natychmiast. Niestety, zwykle zmiana odbywa się stopniowo i nie zawsze jest mierzalna gołym okiem. Nie oznacza to, że nie powinniśmy monitorować efektów. Zobacz, jak to zrobić!

Kuracja odżywcza suplementem diety PRIORIN®EXTRA trwa trzy miesiące – jest to zalecany minimalny czas, po upływie którego można zauważyć wzmocnienie struktury włosów. Cyklu wzrostu włosa nie da się przyspieszyć, dlatego też nie można oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Niestety, kobiety często nie widząc poprawy gołym okiem przerywają suplementację. Dlatego tak ważne jest, aby monitorowania postępów nie ograniczać tylko do spoglądania w lustro, ale spróbować także bardziej miarodajnych metod.

Monitoruj efekty suplementacji na zdjęciach
Dobrym sposobem na monitorowanie wpływu suplementu na wygląd włosów jest zrobienie zdjęcia przed rozpoczęciem kuracji. Kolejne zdjęcia możesz powtarzać np. co dwa tygodnie. Istotne jest, aby każde następne było robione w ten sam sposób: podobne oświetlenie, taki sam kadr. Kiedy będziesz porównywać ze sobą zdjęcia robione w dość długich odstępach czasu, powinnaś dostrzec poprawę, której nie dostrzegłabyś po prostu przeglądając się w lustrze.

Sprawdź, ile włosów dziennie wypada
Kolejnym sposobem jest liczenie wypadających włosów. Codziennie licz włosy, które zostały na poduszce, szczotce albo w odpływie wanny/umywalki. Wyniki najlepiej jest zapisywać. Po pewnym czasie powinnaś zauważyć, że liczba wypadających włosów stopniowo maleje.Norma wynosi od około 80 do 100 włosów dziennie.

Zbadaj swój stan włosów u specjalisty
Najlepszym sposobem monitorowania efektów kuracji na wypadanie włosów jest udanie się do specjalisty i poddanie się badaniu Trichogramem. Sprawdzi się ono również w przypadku stosowania suplementu wspomagającego zdrowie włosów.
Badanie to polega na mikroskopowej ocenie 100 włosów pobranych z kilku okolic skóry owłosionej głowy. Ich analiza pozwala na ocenę przyczyn łysienia, a zatem dobranie adekwatnej metody leczenia lub właściwego suplementu diety.
Minusem tej metody jest potrzeba przygotowania się do zabiegu. Pięć dni przed jego przeprowadzeniem nie należy myć włosów, a przez czternaście poprzedzających dni nie powinno się wykonywać zabiegów takich jak np. farbowanie.
Takie badanie powinno wykonać się przed rozpoczęciem suplementacji, a następnie powtórzyć je np. po trzech miesiącach. Badanie wykaże, jaka jest gęstość owłosienia oraz jego jakość, uwzględniając np. grubość czy pigmentację.
Warto też rozważyć badanie trichoskopowe, które wykonuje się za pomocą dermatoskopu. To badanie pozwala ocenić zarówno mieszek włosa jak i jego łodygę.
Zażywając suplement diety PRIORIN®EXTRA koniecznie pamiętaj, aby monitorować efekty postępowania pielęgnacyjnego. Jest to bardzo istotne, głównie ze względu na Twoją motywację!

Eksperci współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Dr Justyna Szczęch z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu

powrót