Zdrowe i piękne włosy
Priorin

Dawkowanie suplementu diety PRIORIN®EXTRA

Priorin Priorin Priorin Priorin

Aby suplement diety PRIORIN®EXTRA miał szansę zadziałać, należy przyjmować dwie kapsułki dziennie. Już po pierwszym miesiącu efekt suplementacji może być widoczny, włosy będą lepiej odżywione i wzmocnione, ale najlepiej stosować suplementację przez przynajmniej 3 miesiące.

Regularne przyjmowanie preparatu wydaje się niewielkim wyzwaniem, ale w praktyce może się okazać znacznie trudniejsze. Współczesna kobieta żyje w ciągłym biegu, a każdy dzień to pasmo zaskakujących wydarzeń.

Coraz trudniej o codzienną rutynę i regularność, a te są szalenie ważne przy każdej kuracji, nawet odżywczej czy pielęgnacyjnej. Bez przyjmowania systematycznych dawek, nawet najbardziej kompleksowe suplementy diety nie są w stanie przynieść wymarzonych efektów. Dlatego też warto wprowadzić w życie kilka sposobów na pamiętanie o codziennej dawce suplementu diety PRIORIN®EXTRA.

Oto, jak uporządkować swój plan dnia, by nie zapomnieć o niezbędnym dla włosów rytuale, zapytaliśmy Psychologa - Małgorzatę Borczyk. Oto kilka cennych porad:

 

 1. Zaplanuj porę dnia, w której weźmiesz kapsułki. Jeśli Twój grafik nie jest stały, rozpisz go choćby mniej więcej i nanieś na niego harmonogram suplementacji. Taki spisany plan pomoże Ci pamiętać o codziennej dawce suplementu, a także ułatwi zlokalizowanie dni, kiedy będzie to najtrudniejsze – będziesz mogła się na nie wcześniej przygotować.

 2. W planie dnia każdego człowieka są czynności, które wykonuje się regularnie, jak np. mycie zębów czy robienie lub zmycie makijażu. Dołącz do nich branie kapsułek!

 3. Jeśli często nocujesz poza domem (np. jesteś w delegacji, u partnera, rodziców lub po prostu odwiedzasz znajomych), koniecznie wsadź jeden blister tabletek do torebki, by zawsze, bez względu na wszystko, mieć go przy sobie.

 4. Zaczynaj blister zawsze od tego samego miejsca np. górnego prawnego rogu. Zapisując lub zapamiętując, w którym dniu zaczęłaś listek będziesz wiedziała czy wzięłaś, czy zapomniałaś o kolejnej dawce.

 5. Spisz sytuacje lub pory dnia w których najczęściej zapominasz o różnych rzeczach i zrób sobie „czarną listę”. Dzięki temu będziesz wiedziała kiedy przygotować się na wzmożoną uwagę.

 6. Jeśli nie rozpoczęłaś kuracji sama, a np. towarzyszą Ci przyjaciółki to ważne jest, abyście przypominały sobie nawzajem o stosowaniu kapsułek. Dobrym sposobem jest też porównywanie z nimi osiągniętych już rezultatów i rozmawianie o celach.

 7. Sprecyzuj swój cel! Co dokładnie chcesz zrobić dla swoich włosów i ile ma to trwać?

  Dobry cel jest stworzony wg modelu SMART. Oznacza to, że musi on być sprecyzowany, mierzalny, ambitny, realistyczny i określony w czasie. Czyli nie powinien brzmieć „będę dbała o włosy”, prawidłowo powinien brzmieć np.: „od dziś przez pół roku będę dbała o włosy, codziennie biorąc kapsułkę, a co tydzień w sobotę używając maseczki do włosów”. Cel sprecyzowany to cel łatwiejszy do zrealizowania.

 8. Warto stosować wszelkie narzędzia i formy, które przypomną Ci o wzięciu kapsułki, np.: karteczki, kalendarze czy smsy.

  Jeśli codziennie rano gdy wstaniesz patrzysz w lusterko, to napisz sobie tam przypomnienie. Jeśli nie chcesz malować na lustrze, to nastaw budzik w telefonie lub jeśli codziennie zaglądasz w kalendarz –napisz przypomnienie o wzięciu tabletki w polu każdego dnia. Z czasem branie tabletek wejdzie Ci w nawyk i nie będziesz potrzebować pomocy w zapamiętaniu.

 9. Podnieś swoją mobilizację w osiągnięciu celu dzięki wizualizacji. Wyobrażaj sobie, jak poprawia się kondycja Twoich włosów, jak pięknie będą wyglądać, gdy staną się mocne i zdrowe!

 

 

Sama więc widzisz jak dużo zależne jest od Ciebie. Regularność oraz cierpliwość to Twój bardzo duży wkład w tę kurację, bez nich ani tabletki ani szampon sobie nie poradzą.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Psycholog Małgorzata Borczyk

powrót