Zdrowe i piękne włosy
Pielęgnacja włosów

Czy długość włosów ma wpływ na ich zdrowie?

Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów

Większość kobiet chciałaby mieć piękne i długie włosy. Jednak te dwa przymiotniki nie zawsze idą ze sobą w parze. Niestety, nie każda kobieta ma możliwość posiadania długich i mocnych włosów, dlatego tak ważne jest, żebyś nie próbowała na siłę zmieniać natury, i zadbała o swoje włosy, akceptując je takimi, jakimi są.

Nie przedłużaj na siłę.

Włosy każdego człowieka mają określoną długość i zmienianie tego stanu rzeczy na siłę może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich i delikatnych włosów nie powinnaś myśleć o fryzurach, do których potrzebne są długie włosy, ponieważ po pierwsze, nie będzie to ładnie wyglądać, po drugie, zbyt obciążone cebulki mogą doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych, a w efekcie – do ich wypadania. Lepiej, abyś nosiła krótkie włosy – pozwolą Ci uzyskać lekką i swobodną fryzurę.

Krótkie fryzury

Nie bój się, że krótkie włosy odbiorą Ci kobiecość! Nie obawiaj się też, że zrobią z Ciebie szarą myszkę. Jest wiele fryzur dla krótkich, nawet rzadkich włosów, które pozwolą wyróżnić Ci się z tłumu. Oto przykłady:

  • ponadczasowy bob,

  • dłuższa grzywka zaczesana na bok,

  • niesforne pazurki,

  • chaos kontrolowany,

  • fryzura w stylu lat 20.

Jeśli jesteś odważna, możesz spróbować nawet lekkiego irokeza czy wygolenia włosów po bokach.Obcięcie włosów odciąży je i sprawi, że łatwiej będzie uzyskać efekt większej objętości. Dzięki temu poczujesz się bardziej pewna siebie. Pamiętaj, że krótka fryzura jest też łatwiejsza do ułożenia i nie będziesz musiała się szarpać z włosami po każdym ich myciu, co pomoże zachować je w lepszej kondycji, szczególnie wtedy, gdy masz problem z ich wypadaniem.

Pamiętaj o odwiedzinach u fryzjera

Jeżeli zdecydujesz się już na krótką fryzurę, to musisz koniecznie pamiętać o częstych wizytach u fryzjera. Na krótkich włosach szybciej widać odrosty, a gdy kosmyki trochę podrosną, mogą przestać wyglądać tak efektownie, jak wcześniej. Nie czuj się jednak pokrzywdzona – o wizytach u fryzjera muszą pamiętać też panie posiadające długie włosy. Systematyczne podcinanie włosów, mniej więcej raz w miesiącu, jest potrzebne, aby móc cieszyć się zdrowymi i zadbanymi kosmykami.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

www.krystianstepien.pl
powrót