Zdrowe i piękne włosy
Porady ekspertów

Co zrobić, żeby włosy wyglądały jak od fryzjera?

Co zrobić, żeby włosy wyglądały jak od fryzjera Co zrobić, żeby włosy wyglądały jak od fryzjera Co zrobić, żeby włosy wyglądały jak od fryzjera Porady ekspertów

Każda kobieta pragnie zawsze pięknie wyglądać, a nie tylko od święta. Co można więc zrobić, żeby włosy wyglądały dobrze na co dzień, a nie tylko po wizycie w salonie fryzjerskim? Czy można sobie poradzić szybko z fryzurą i bez wielkich nakładów finansowych?

Po pierwsze - nie szkodzić

Jeśli chcesz, żeby Twoje włosy wyglądały jak po profesjonalnej pielęgnacji w salonie, musisz traktować je jak fryzjer. Zapomnij o kosmetykach z konserwantami, parabenami i sylikonami w składzie. Pogarszają stan zdrowia Twoich włosów, nieuchronnie wpływając na ich wygląd. Dobór kosmetyków to nie wszystko – pamiętaj o właściwym traktowaniu włosów podczas ich suszenia i rozczesywania. Unikaj ich nieostrożnego tarcia ręcznikiem, szarpania szczotką i nie używaj prostownicy bez nałożenia kosmetyku ochronnego na włosy. W przeciwnym wypadku możesz spowodować osłabienie i zniszczenie włosów – a to może doprowadzić do ich wypadania. Pamiętaj też, aby koniecznie dobierać fryzurę dopasowaną do rodzaju Twoich włosów, np. jeśli jesteś posiadaczką cienkich włosów, nie dobieraj fryzur przystosowanych do długich i grubych włosów, bo tylko możesz sobie zaszkodzić, obciążając swoje kosmyki.

Konsekwencja kluczem do sukcesu

Żeby włosy wymagały jak najmniej wysiłku podczas ich układania, koniecznie musisz dbać o ich codzienną pielęgnację. Dbanie o włosy tylko od święta nic tu nie da - musisz konsekwentnie używać kosmetyków, takich jak:

  • szampon,
  • odżywka,
  • delikatny olejek, który nabłyszczy i zmiękczy Twoje włosy.
Jednak nie tylko kosmetyki mają wpływ na stan zdrowia włosów. Równie ważne jest cykliczne podcinanie zniszczonych już końcówek – wzmocni to włosy, a ponadto będą wyglądały na zdrowsze, a ich objętość – na większą. Oczywiście podcięcia końcówek może dokonać fryzjer – a przy okazji ułoży Ci idealną fryzurę, którą potem sama będziesz mogła powielać. Właściwej pielęgnacji powinna towarzyszyć urozmaicona dieta – możesz ją uzupełniać suplementami, dostarczającymi witamin i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego wzrostu włosów.

Sprytne sposoby na to, by włosy dobrze wyglądały

  • Na wilgotne włosy nakładaj kosmetyk, który ochroni je podczas używania suszarki. Możesz wybrać taki, który dodatkowo będzie je stylizował.
  • Przed wyjściem delikatnie podsusz włosy, schylając się w dół. Dzięki temu włosy się uniosą i będą sprawiać wrażenie bujniejszych. Ten krok jest szczególnie ważny, jeśli jesteś posiadaczką cienkich i rzadkich włosów.
  • Podczas suszenia nawijaj włosy na okrągłą szczotkę i kieruj strumień powietrza od góry.
  • Modeluj niewielkie pasma włosów. Będzie wtedy znacznie łatwiej zapanować nad fryzurą.
  • Grzywkę zawsze zostawiaj na sam koniec. Wtedy będziesz mogła dopasować ją do reszty fryzury.
  • Używaj umiarkowanej ilości kosmetyków utrwalających, ponieważ nie dość, że nie są one zdrowe dla włosów, to użycie ich w nadmiarze może sprawić, że włosy będą wyglądały na przetłuszczone.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

powrót