Zdrowe i piękne włosy
Pielęgnacja włosów

5 sprawdzonych sposobów mycia włosów i skóry głowy.Zobacz porady Ekspertki!

Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów

Jeśli masz problemy z wypadaniem włosów musisz być dla nich szczególnie delikatna. Często zupełnie nieświadomie, podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych, możemy robić krzywdę naszym włosom i dodatkowo je osłabiać. Jak myć włosy by były zdrowsze i gęstsze, a skóra głowy zdrowsza? Zapytaliśmy Ekspertkę.

Myjąc włosy warto pamiętać o 5 sposobach, dzięki którym Twoje włosy będą lepiej wyglądać a skóra głowy będzie w lepszej kondycji.

  1. Przed myciem koniecznie dokładnie uczesz włosy. Dzięki temu będą mniej splątane, kiedy już je umyjesz i nie będziesz musiała się z nimi szarpać, a co za tym idzie osłabiać ich.
  2. Podczas mycia włosów dwukrotnie nałóż szampon, niezależnie od tego jak często myjesz włosy. Podczas pierwszego mycia zmywasz z włosów wszystkie zanieczyszczenia oraz produkty kosmetyczne, które nałożyłaś wcześniej na włosy (np. lakiery i pianki). Dopiero podczas drugiego mycia dobroczynne składniki zawarte w szamponie mają szansę w pełni wykorzystać swoje możliwości. Ważne jest, aby pomiędzy pierwszym a drugim myciem dokładnie wypłukać włosy. O tym, że włosy są czyste będzie świadczyć gęsta piana.
  3. Podczas mycia powinnaś przede wszystkim skupić się na myciu skóry głowy, delikatnie masując ją opuszkami palców, dzięki czemu pobudzisz cebulki włosów do wzrostu. Ważne jest, aby przy tym nie drapać jej paznokciami, ponieważ to ją podrażni oraz wpłynie negatywnie na włosy. Skup się na umyciu skóry głowy, a reszcie włosów wystarczy piana, która na nie spłynie Nie ma potrzeby abyś szarpała czy wyżymała włosy, ponieważ tym sposobem tylko je połamiesz i zniszczysz.
  4. Po każdym umyciu włosów konieczne użyj odżywki lub maski do włosów, ponieważ oprócz dostarczania dobrych dla naszych włosów składników ich zadaniem jest zamykanie łusek włosa oraz jego wygładzenie, co zapobiega jego kruszeniu i łamaniu się.
  5. Pamiętaj, żeby odżywki i maski nakładać na włosy, a nie skórę głowy. W przeciwnym razie kosmetyk oblepi mieszek włosowy i utrudni mu oddychanie, co może doprowadzić do osłabienia włosów oraz ich wypadania. Najlepiej więc rozpocząć nakładanie odżywki około 7 cm od skóry głowy, ponieważ do 7 cm włos jest naturalnie odżywiany i to przede wszystkim pozostała część włosa potrzebuje naszej pomocy.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Kosmetolog Iga Kostuj

www.kostujlotka.pl
powrót