Zdrowe i piękne włosy
Porady ekspertów

Jak chronić włosy przed słońcem - 5 sposobów

5 sposobów na to jak chronić włosy przed słońcem 5 sposobów na to jak chronić włosy przed słońcem 5 sposobów na to jak chronić włosy przed słońcem Porady ekspertów

Sezon wakacyjny i urlopowy zbliża się wielkimi krokami i pewnie myślami jesteś już na skąpanej w promieniach słońca plaży. Zanim jednak spakujesz walizkę i naprawdę się tam wybierzesz, powinnaś dowiedzieć się, jak chronić swoje włosy przed promieniami UV.

Bardzo często zdarza się nam zapominać, że słońce, choć przyjemnie grzeje i kojarzy się z miłymi chwilami, jest również niebezpieczne – zarówno dla naszej skóry, jak i włosów. Może ono doprowadzić do ich wysuszenia oraz zniszczenia, z czym trudno będzie sobie poradzić już po urlopie. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego:

1. Stosuj kosmetyki z filtrem

Choć wciąż wiele kobiet o tym nie wie, to kosmetyki z filtrem UV to nie tylko kremy do ciała. Coraz więcej firm produkuje preparaty, które przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych chronią także nasze włosy. Kupując tego typu kosmetyki pamiętaj, że najlepiej sprawdzą się te bez spłukiwania, czyli wszelkiego rodzaju spreje czy mgiełki. Jeśli zależy Ci na lepszej ochronie, możesz po umyciu włosów stosować odżywkę z filtrem UV, a dopiero bezpośrednio przed wyjściem na słońce spryskać je drugim kosmetykiem.

2. Noś nakrycie głowy

Ochrona głowy przed promieniami słonecznymi pozwoli Ci cieszyć się miękkimi i zdrowymi włosami również po lecie. Pamiętaj jednak, że nakrycia głowy nie powinny być ciężkie ani wykonane z nieprzepuszczających powietrza materiałów. Możesz rozważyć chustkę lub słomkowy kapelusz.

3. Nawilżaj włosy

Nawet jeśli w ciągu roku Twoje włosy nie potrzebują specjalnej pielęgnacji, to pamiętaj, że lato jest dla nich naprawdę trudnym czasem. Stosuj więcnawilżające odżywki do włosów po każdym ich umyciu. Możesz też od czasu do czasu nałożyć na włosy maseczkę lub zgłosić się do fryzjera na zabieg nawilżający.

4. Wiąż włosy

Jeśli jesteś posiadaczką długich kosmyków, to powinnaś uważać, żeby nie wystawiać ich całych na działanie słońca. Zawsze staraj się wiązać je w kok (tylko nie za mocno!) – dzięki temu ochronisz chociaż część z nich przed promieniowaniem UV.

5. Nie susz włosów na słońcu

Mokre włosy są o wiele bardziej delikatne i narażone na zniszczenie niż włosy suche. Staraj się więc zawsze po kąpieli siadać w cieniu tak, aby włosy suszyło przyjemne, ciepłe powietrze, nie zaś palące słońce.

Ekspert współpracujący przy opracowaniu artykułu:

Fryzjer Krystian Stępień

www.krystianstepien.pl

powrót